تبلیغات
خوش آمدید ! یه عالمه اس ام اس ـ کلیپ ـ رینگتون و عکس برای موبایل شما - پولدارترین بازیگران سینمای ایران

پولدارترین بازیگران سینمای ایران

به گزارش «شفاف» در این گزارش با اشاره به اینكه در سال86 رضا عطاران، محمدرضا گلزار، نیوشا ضیغمی ، باران كوثری، امین حیایی، اكبر عبدی و مهناز افشار به عنوان ستاره‌های پولساز اكران 86 شناخته شدند، می نویسد: برای گفتن اینكه مهران مدیری نفر اول این فهرست است، نیازی به عملیات ریاضی و آماری آنچنانی نیست چون هر دو فیلمی كه از او اكران شد فروش خیره كننده‌ای داشتند. اتفاقا می‌شود گفت خیلی‌ها فقط برای دیدن «مهران مدیری» با آن گریم و لحن متفاوت به دیدن «همیشه پای یك زن در میان است» رفتند و بازی روان و شیرینش بود كه مخاطب را به سالن‌های نمایش دهنده «دایره زنگی» كشاند.

به هرحال این كارگردان- بازیگر طناز با فروش متوسط بیش از 95/1 میلیارد تومان برای هر فیلمش پولسازترین بازیگر تلویزیونی سینما در سال گذشته بود. اتفاقا نفر دوم این فهرست هم یك چهره محبوب تلویزیونی است؛‌ «جواد رضویان» كه اگر همزمان چند فیلم هم در اكران داشته باشد، به هیچ كدام لطمه گیشه‌ای نمی‌خورد. (مطلبی كه با اكران همزمان «دلداده» و «10 رقمی» تأیید شد).
 


رضویان سال پیش سه فیلم روی پرده داشت كه همه میلیاردی شدند و حضور وی تاثیری مستقیم در این فروش‌های رویایی داشت. متوسط فروش هر فیلم او كمی بیش از 55/1 میلیارد تومان بود.

 نفر سوم و چهارم بازیگران پرفروش، اما ستاره‌هایی نیستند كه مخاطب به صرف حضور آنها روانه سینما شود، اما به هر حال نقش‌های مكملی كه در پرفروش‌های 87 (بویژه دایره زنگی) بازی كردند، باعث شد نامشان در این فهرست درج شود؛ «بهاره رهنما» و «نیما شاهرخ شاهی».البته باز تماشاچی تصورات تلویزیونی از رهنما دارد اما مطمئناً برای خیلی از سینماروها هنوز شاهرخ شاهی (كه اتفاقا سال 86 فیلم پرفروش «پارك وی» را روی پرده داشت) شناخته شده نیست. متوسط فروش فیلم‌های این دو نفر حدود 5/1 میلیارد تومان بوده است.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    


«مهناز افشار» هم كماكان سالی دو، سه فیلم نمایش داده شده پرمخاطب دارد؛ وی در سال 87 هم با «انعكاس» و «دعوت»، جایگاه خود را در بین ستارگان معدود سینمای ایران حفظ كرد. او حالا انتخاب‌های درست‌تر و بازی‌های به مراتب بهتری هم دارد و همین امر بسیاری را (علاوه بر تهیه‌كنندگان!) به آینده هنری‌اش امیدوار كرده است.برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    متوسط فروش فیلم‌های افشار در سال پیش 3/1 میلیارد تومان بود. «گوهر خیراندیش» هم با بازی در 3 فیلم پرمخاطب سال و متوسط فروشی كمتر، رده بعدی را دارد با این تفاوت كه نام او مثل مهناز افشار كسی را به سینما نمی‌كشاند و او بیشتر مكمل فوق‌العاده‌ای است بر ستارگان پولساز.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    به گزارش شفاف اما نام‌های بعدی این فهرست هر كدام به نوعی سرشناسند؛ «امین حیایی» بازیگری كه در چند سال اخیر بلااستثنا فیلم‌های پرفروشی داشته و نامش در بهترین جای فهرست ستاره‌های سودآور قرار گرفته است. حتی آنها كه پیش‌بینی می‌كردند چهره حیایی برای مخاطب تكراری شود هم در اشتباه بودند چون نام او هنوز مخاطب را به سینما می‌كشاند

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    حیایی سال 87 سه فیلم در اكران داشت كه متوسط فروش 2/1 میلیارد تومان را برای او رقم زد. (البته اگر «ستاره می‌شود» در زمان بهتر و با تبلیغات بیشتری اكران می‌شد این رقم خیلی بیشتر از اینها می‌شد.) بعید است حالاحالاها تهیه‌كنندگان از این معدن گنج دست بكشند.

اما سال گذشته بهترین سال سینمایی «رضا كیانیان» از نظر گیشه بود. نقش‌آفرینی متفاوت در «همیشه پای یك زن در میان است» برای او كه تاكنون توانمندی‌های فوق‌العاده‌اش را در عرصه‌های جدی‌تر سینما آزموده بود، كفایت می‌كرد تا نامش بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد. هر چند نقش كوتاهش در «سه زن» بسیاری را خوش نیامد اما در مجموع فروش بالای فیلم كمال تبریزی، متوسط فروش 2/1 میلیاردی را برایش رقم زد.

«گلشیفته فراهانی» هم به خاطر همین فیلم و البته به لحاظ شكست تجاری دیوار متوسط فروش 1/1 میلیاردی در سال گذشته داشت، درست شبیه «آناهیتا نعمتی» كه او هم به خاطر «زن دوم» و حضور كوتاهش در «دعوت» برای اولین بار به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید  

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید  «محمدرضا شریفی نیا» هم كه این روزها به تعبیر خودش «آچار فرانسه» سینمای ایران شده و اگر فیلمی بدون او تولید شود باید تعجب كرد، را نباید در این فهرست، فراموش كرد. او سال گذشته نیز سال خوبی را با نمایش 4 فیلم داشت كه متوسط فروش هر فیلمش هم همان 1/1 میلیارد تومان بود.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    «باران كوثری» اما برخلاف دیگر هم‌سلكان خود شكست تلخی را با اكران «كتونی سفید» تجربه كرد و نتوانست كارنامه موفقی را در اكران 87 به نام خود به ثبت برساند. او با همان «دایره زنگی» و فروش متوسط كمتر از یك میلیارد تومان سال را به پایان برد.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    اما 87 سال خوبی برای «نیكی كریمی» بود. او كه پس از تمركز روی كارگردانی و ترجمه و نوشتن و البته حضور در فستیوال‌های خارجی، بازیگری را جدی‌تر ادامه داد و مورد توجه مخاطبان هم قرار گرفت و باید گفت بخشی از فروش‌های خوب فیلم‌هایی چون «زن‌ها فرشته‌اند» و «زن دوم» بی‌ارتباط با حضور او نبوده است. متوسط فروش 920 میلیونی برای این ستاره سال‌های نه چندان دور سینما رقمی رضایتبخش است.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    اما قرار گرفتن نام «یوسف تیموری» و «الهام حمیدی» در اینجای فهرست آن هم با فروش متوسط 900 میلیونی كمی عجیب است؛ به هرحال این قوانین نانوشته كمدی و بده بستان‌های مخاطب با چهره‌های محبوب تلویزیونی همیشه در سینما تاثیرگذار بوده است.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    اما فكر می‌كنید بیشترین فیلم اكران شده از یك بازیگر در سال پیش مربوط به چه كسی بوده است؟ مطمئنم درست حدس زدید؛ «مهران رجبی» با 6 فیلم! اگر «روز بر می‌آید» و «مینای شهر خاموش» را از فهرست او حذف می‌كردیم جای او حتی از «مهناز افشار» هم در این فهرست بالاتر می‌رفت!

اما به هرحال به لطف 3 فیلم میلیاردی‌اش در گیشه، متوسط هر فیلم «مهران رجبی» 850 میلیون تومان بود و برای همین است كه سینمایی‌ها و تلویزیونی‌ها برای در اختیار داشتنش جنگ و دعوا دارند!«محمدرضا فروتن» هم از فیلم‌هایش حتما راضی است. جز تجربه شكست خورده «خاك سرد» (با 20میلیون فروش!) او 3 فیلم دیگر روی اكران داشت كه فروش‌های خوبی داشتند و هر چند مخاطب، بازی‌اش در «دعوت» را چندان نپسندید، اما «كنعان» و «زن دوم» او را در مقام همان بازیگر محبوب سال‌های قبل قرار داد.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    حالا می‌شود گفت فروتن پس از چند سال انتخاب‌های نامناسب، بازگشته تا تهیه‌كننده‌ها هم دوباره رویش حساب باز كنند. «مهتاب كرامتی» اما در سال گذشته هم «آتش سبز» ضد مخاطب را داشت و هم «زن‌ها فرشته‌اند» گیشه ای را. فیلمی كه یك پاشنه فروشش روی او می‌چرخید.

البته «حس پنهان» كه تلفیقی از هر دو بود را هم بر پرده داشت اما در نهایت متوسط فروش فیلم‌هایش به 700 میلیون تومان هم نرسید.

از «افسانه بایگان» كه بگذریم و «اكبر عبدی» را با متوسط فروش 600 میلیون برای 3 فیلم، بازیگر تقریبا موفق گیشه بخوانیم، «حمید گودرزی» یكی از بدترین سال‌های سینمایی‌اش را پشت‌سرگذاشت. از او 5 فیلم اكران شد كه فقط «انعكاس» فروخت كه در آن هم نقش مكمل داشت. تمام نقش اول‌های او در سال 87 شكست خوردند و حتی تهیه‌كننده‌ها كه قصد داشتند از زوج سینمایی او و نیوشا ضیغمی (كه هر دو سال‌های قبل فیلم‌های پرفروشی داشتند) و تكرارش برای مخاطب، پول پارو كنند، پشیمان شدند.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    گودرزی و ضیغمی سال گذشته 3فیلم مشترك بر پرده داشتند كه بیشترینش فقط 370 میلیون فروخت! برای «رضا عطاران» هم چنین اتفاقی افتاد و با شكست «قرنطینه» و استقبال كمرنگ از «تیغ زن»، می‌شود گفت حتی از اعتبار سینمایی‌اش كاسته شد.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    «شهاب حسینی» نیز هر چند در جشنواره كار را تمام كرد اما اینكه مجموع فروش 3 فیلم اكران شده‌اش در سال 87 به 200 میلیون هم نرسید را حتما می‌توان به‌عنوان خاطره‌ای بد در حافظه سینمایی‌اش اعلام كرد. عزت‌الله انتظامی و پگاه آهنگرانی و ... هم سال بدی را در گیشه تجربه كردند. لازم به یادآوری است كه در این گزارش آماری، بازیگرانی در نظر گرفته شده بودند كه حداقل 2 فیلم اكران شده در سال داشتند بنابراین محمدرضا گلزار، رضا شفیعی‌جم، ترانه علیدوستی،كامبیز دیرباز، مریلا زارعی و چند نفر دیگر باوجود فروش بالای تك فیلم‌هایشان، در این فهرست لحاظ نشده‌

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید    


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر